Rodzicu,
jeśli masz dziecko w wieku 8-11 lat i zastanawiasz się:
✅ jak możesz go wesprzeć w rozwoju kompetencji społecznych,
✅ jak mu pomóc w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami,
✅ chcesz wskazać mu narzędzia, dzięki którym będzie mogło ćwiczyć asertywność i dbać o swoje granice,
a równocześnie chciałbyś uniknąć formalnej atmosfery tego typu zajęć i zapewnić dziecku odpoczynek, relaks i zabawę w bezpiecznej grupie we wspaniałej, leśnej scenerii, a także opiekę psychoterapeutyczną, to ta propozycja jest dla Ciebie!
LEŚNE WAKCJE Z TUS
Zapraszamy Was na tygodniową grupę TUS, podczas której dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, czym jest Trening Umiejętności Społecznych, a równocześnie spędzą czas na łonie natury, w otoczeniu szumiących drzew, na świeżym, pachnącym lasem powietrzu. Będzie to czas, gdy pod okiem psychoterapeutek będą mogły zrelaksować się, poczuć bezpiecznie, swobodnie bawić i korzystać z ruchu na świeżym powietrzu, równocześnie trenując swoje umiejętności społeczne.
Jak mogę zapisać dziecko na grupę?
Ponieważ jest to grupa terapeutyczna proces kwalifikacji do grupy to kilka etapów:
Pierwszym jest wypełnienie 👉👉👉 formularza
Kolejnym jest obowiązkowa konsultacja kwalifikująca (odpłatna, poprzedzona wypełnieniem ankiety). W konsultacji uczestniczą rodzice wraz z dzieckiem.
W lipcu (27.07) zapraszamy również rodziców na warsztat dla dorosłych.
W programie:
- codzienny krąg, podczas którego będziemy się poznawać, rozmawiać, ucząc zasad prawidłowej komunikacji, analizować towarzyszące nam emocje;
- czas w dostosowanym dla potrzeb najmłodszych lokalu, gdy dzieci będą uczyć się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad, życia w grupie, radzenia sobie w codziennych sytuacjach;
- spacery po Lesie Kabackim;
- zabawy na ogrodzonej działce leśnej z wykorzystaniem leśnej infrastruktury: idealnych do wspinania drzew, pagórków i roślin tworzących najwspanialsze kryjówki, powalonych pni stanowiących naturalne tory przeszkód, ogromnej i bezpiecznej przestrzeni do eksploracji, kuchni błotnej, miękkiej ściółki dostarczającej wrażeń sensorycznych gołym stopom;
- ognisko, podczas którego przećwiczymy współorganizowanie, trenowanie pracy w grupie, odpowiedzialność i poczucie sprawczości oraz przynależenia do grupy;
- jednodniowa wycieczka w czwartek do muzeum lub ogrodu botanicznego PAN w Powsinie
- codzienna opieka w godz 9.00 – 16.00
- wyżywienie: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek
TERMINY: 29.07 – 02.08.2024
WIEK UCZESTNIKÓW: od 8 do 11 lat
WIELKOŚĆ GRUPY: do 14 dzieci
GDZIE: Warszawa – Kabaty, ul. Dembego 5
CENA: 1590 zł, na którą składają się:
Prowadzące:
Ada Kuźnia-Tkaczyk – psycholog, psychoterapeutka dzieci i młodzieży
Jestem psycholożką w procesie czteroletniego, profesjonalnego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja w Warszawie. Wiedzę zdobywałam na Uniwersytecie Warszawskim; kierunek Psychologia ukończyłam w 2016 roku. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam pracując m in w Stowarzyszeniu OPTA, na Oddziale Leczenia Nerwic dla Młodzieży w Zagórzu, w centrum terapii dzieci i młodzieży oraz w szkole podstawowej.
W swojej pracy z najmłodszymi pacjentami uwzględniam podmiotowość dziecka i korzystam z zasad porozumienia bez przemocy. Bliskie są mi strategie skupiające się na próbie zrozumienia emocji i tego, co może je wywoływać. Istotne są dla mnie próby stworzenia z dzieckiem komunikacji opartej na wzajemnym zrozumieniu i szacunku, a także obustronne dbanie o granice i szanowanie ich.
Ważne jest dla mnie udzielenie wsparcia dziecku, wzmocnienie jego kompetencji i dostarczenie mu umiejętności, dzięki którym będzie mogło radzić sobie z emocjami i trudnościami.
Jestem certyfikowaną trenerką TUS I i II stopnia.
Ukończyłam szkolenie SYNAPSIS: Spektrum autyzmu (ASD). Wiedzieć, zrozumieć, pomóc.
Agnieszka Lipska – pedagog, psychoterapeutka dzieci i młodzieży
Jestem pedagogiem i psychoterapeutką dzieci i młodzieży. Aktualnie uczestniczę w czteroletnim akredytowanym szkoleniu psychoterapeutycznym w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja w Warszawie. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałam przez ponad 17 lat pracy jako pedagog, gdzie miałam okazję pracować z różnymi grupami wiekowymi i specjalizacjami. Od 2021 roku rozpoczęłam pracę jako psychoterapeutka, kontynuując moją misję pomocy dzieciom i młodzieży w ich rozwoju i zdrowiu psychicznym. Szkoliłam się w oddziale kliniczny psychiatrii młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jak również w oddziale psychiatrycznym dla dzieci w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie.
Jestem zapaloną podróżniczką, uwielbiam odkrywać nowe miejsca oraz poznawać różnorodne kultury. W wolnym czasie często biegam, co pomaga mi utrzymać równowagę psychiczną i fizyczną. Ponadto, muzyka odgrywa istotną rolę w moim życiu – lubię odkrywać nowe gatunki i artystów, co pomaga mi w relaksie i wyciszeniu się po intensywnym dniu pracy. Te zainteresowania pozwalają mi na odprężenie i pozostawanie w dobrym stanie emocjonalnym, co ma znaczenie również w mojej pracy z dziećmi i młodzieżą.